Therapia Garden Psikoloji


  Telefon : 0 (538) 310 72 72

Yaşam Koçluğu

Yaşam Koçu Nedir ?

Yaşam koçu, kişinin potansiyelinin farkına varmasına yardımcı olan, sadece potansiyelde değil ayrıca zihin rahatlığa ulaştıran bir yöntemdir. Yaşam koçluğu aslında harika bir motive edicidir. Kişi yaşam koçundan destek almaya başladığı andan itibaren bilirki, hayatında önceliği sadece kendisine verdi. Kendisi için bana ait bir zaman dilimi oluşturdu.

Bu zaman diliminde kendisi hakkında düşünmeye başlar. Ben neyi istiyorum, istediğim şeye nasıl ulaşıcam gibi sorular sormaya başlar.Yaşam koçluğu, kişinin güncel yaşamına odaklanarak ne yapmak istediğini ve yapmak istediği şeye nasıl ulaşabileceklerini yaşam koçuyla birlikte tespit eder. En basit olarak yaşam koçunu bir yol arkadaşı olarak da tanımlayabiliriz.

Kişi rutin bir hayatın, koşturmacanın içerisindeyse , gerçekten ben ne istiyorum,  daha tatminkar ve daha mutlu hayat için neler yapabilirim, kendi potansiyelini ortaya çıkarması, yada potansiyel doğrultusunda hedefler koyması ve geleceğiyle ilgili niyetlerini belirlemesi sürecinde yasam koçuyla girdiği interaktif süreçtir. Yaşam koçluğunun özeti kısaca bu şekildedir.