Therapia Garden Psikoloji


  Telefon : 0 (538) 310 72 72

Evliliğe Hazırlık Akademisi

Bu TERAPÖTİK Süreçte Sizleri Neler Bekliyor?

  • Farklı boyutlarda yeniden tanışma
  • Derin keşifler, “içgörü”
  • Farkındalık
  • Dinleme, empati, anlamanın incelikleri
  • Duygusal çatışmaları çözümlemede yol haritası

Üç aşamalı eğitimin ilk modülü, çiftlerin onları bir araya getiren ancak çok fazla bilincinde olmadıkları değerleri keşfetmelerini amaçlıyor. Bu modülde eş seçiminin çok bilinmeyen yönleri aktarılıyor ve çiftlerin bu boyutları eğlenceli egzersizler eşliğinde kendilerini keşfetmeleri sağlanıyor.

Eğitimin ikinci modülü, birinci modülde yapılan keşiflerin derinlemesine ele alınmasına dayanıyor. Çiftlerdeki farklı yapıların modelleri aktarılıyor ve bunların yaşam öyküleri ile bağlantılarının anlaşılması sağlanıyor. Böylece çiftlerin birbirlerini, anlık yaşam olaylarına tepkileri bağlamında değil, tüm yaşam hikayeleriyle bir bütün olarak görebilmeleri mümkün oluyor. Farklı olmanın onları engelleyecek bir etken değil, tam tersine gelişmelerine yardımcı olacak bir rehber olduğu bilinci kazandırılıyor.

Üçüncü modül, zaman zaman onları çatışma pozisyonuna getirebilecek bu farklılıkların, dinlemeye ve anlamaya dayalı bir yaklaşımla (IMAGO Diyaloğu) ele alındığında nasıl sorun olmaktan çıkabileceği gösteriliyor. Bir çiftin ilişkinin başında yaşadığı büyülü atmosferi koruyabilmeleri için ortak yaşamda dikkat etmeleri gereken konular, eğlenceli egzersizler eşliğinde deneyimleniyor.