Therapia Garden Psikoloji


  Telefon : 0 (538) 310 72 72

Evliliğe Hazırlık Akademisi

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Bu Eğitimde Sizleri Neler Bekliyor?

·  Farklı boyutlarda yeniden tanışma

·  Derin keşifler, “içgörü”

·  Farkındalık

·  Dinleme, empati, anlamanın incelikleri

·  Duygusal çatışmaları çözümlemede yol haritası

Üç aşamalı eğitimin ilk modülü, çiftlerin onları bir araya getiren ancak çok fazla bilincinde olmadıkları değerleri keşfetmelerini amaçlıyor. Bu modülde eş seçiminin çok bilinmeyen yönleri aktarılıyor ve çiftlerin bu boyutları eğlenceli egzersizler eşliğinde kendilerini keşfetmeleri sağlanıyor.

Eğitimin ikinci modülü, birinci modülde yapılan keşiflerin derinlemesine ele alınmasına dayanıyor. Çiftlerdeki farklı yapıların modelleri aktarılıyor ve bunların yaşam öyküleri ile bağlantılarının anlaşılması sağlanıyor. Böylece çiftlerin birbirlerini, anlık yaşam olaylarına tepkileri bağlamında değil, tüm yaşam hikayeleriyle bir bütün olarak görebilmeleri mümkün oluyor. Farklı olmanın onları engelleyecek bir etken değil, tam tersine gelişmelerine yardımcı olacak bir rehber olduğu bilinci kazandırılıyor.

Üçüncü modül, zaman zaman onları çatışma pozisyonuna getirebilecek bu farklılıkların, dinlemeye ve anlamaya dayalı bir yaklaşımla (IMAGO Diyaloğu) ele alındığında nasıl sorun olmaktan çıkabileceği gösteriliyor. Bir çiftin ilişkinin başında yaşadığı büyülü atmosferi koruyabilmeleri için ortak yaşamda dikkat etmeleri gereken konular, eğlenceli egzersizler eşliğinde deneyimleniyor.

EĞİTİM YERİ VE TARİHİ

3 Mayıs,10 Mayıs ve 17 Mayıs 2015 tarihlerinde olmak üzere, 3 hafta sonunda Pazar günleri 13:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Eğitim yeri; Limak Eurasia Luxury Hotel İstanbul-Kavacık

Rüzgarlıbahçe Mah. Şehit Yüzbaşı Sinan Eroğlu Cad. No:5, Kavacık-Beykoz

BAŞVURU VE KATILIM

Başvuru ve ön kayıt için Psikoloji Çekmeköy Danışmanlık Merkezi telefon numaralarından Güler Yavuz ile irtibata geçiniz.

İletişim bilgileri:

Tel: 0216 234 30 30

Gsm: 0538 310 72 72

İnfo@psikolojicekmekoy.com

Eğitim programımıza katılmak için telefonla başvuru oluşturulduktan sonra kayıt için 300 TL ön ödeme ücreti aşağıdaki hesaba yatırılmalıdır.

(Dileyen katılımcılarımız ödemeyi, ücretsiz değerlendirme görüşmesi esnasında da merkezimize yapabilirler.)

İban no: TR 77 0006 7010 0000 0095 7830 11

Programımızın ücreti 1.500 TL + KDV (Çift Ücretidir) olup, üç hafta sonundan (Pazar) oluşan, toplam 15 saatlik eğitimi, kahve molalarındaki ikramları ve eğitim materyalini kapsamaktadır.

Ödeme seçenekleri:

Nakit ya da kredi kartına tek çekim,

Word kartlar ve Garanti Bonus karta 6 ve 12 taksit

Son kesin kayıt tarihi 01.05.2015 olup kayıtlarımız kontenjan (en çok 10 çift) ile sınırlıdır.

Başvuru aşamasını tamamlayan çiftlerle merkezimizde ücretsiz bir değerlendirme görüşmesi yapılacaktır.

Therapia Garden Psikoloji Çekmeköy Danışmanlık Merkezi: Mimar Sinan Mah. Çavuşbaşı Cad. Gündoğdu Sok. No:70 Çekmeköy-İST.

UZMANLARIMIZ

Kıvılcım Yücelen

Uzman Psikolog, Varoluşçu Psikoterapist, Çift Terapisti

Avusturya Sankt Georg Lisesi ve Ticaret Okulu’ndan mezuniyeti (1992) sonrasında Psikoloji lisans eğitimini (Bachelor of Science) Viyana Üniversitesi Psikoloji Fakültesi’nde, iki yllık psikoterapi ilk düzey eğitimini (Psychotherapeutisches Propädeutikum) ise yine Viyana Üniversitesi’nin lisansüstü eğitimler sunan enstitüsü Postgraduate Center’da tamamlamıştır. Bu akademik eğitimlere ek olarak, dünyanın 3. büyük Viyana psikoterapi ekolü olan Viyana Logoterapi ve Varoluşçu Analiz Topluluğu’na (GLE Wien) katılarak psikoterapi yönelimini seçmiştir. Bu ekolün kurucularından Prof. Dr. Alfried Längle’nin geliştirdiği Logoterapi ve Varoluşu Analiz metodu ile; özellikle duygudurum ve kaygı bozuklukları, kendilik değeri ve ilişki sorunları terapisi alanında dört yıl süren teori ve uygulama temelli eğitimini tamamlamıştır. Bu sırada Avusturya’nın en köklü psiko-sosyal hizmet kurumu olan Pro Mente’nin Viyana Merkezi’ne bağlı olarak, psikiyatri tedavisi görmüş veya görmekte olan hastaların sosyal yaşama entegrasyonunu amaçlayan bir program dahilinde, bir yıl boyunca çeşitli psikiyatri tanılarına sahip hastalarla çalışmıştır. Ayrıca çeşitli ülkelerden Avusturya’ya göç etmiş kadınları ekonomik, sosyal, hukuksal alanda destekleme amacı ile kurulmuş Peregrina Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Psiko-sosyal Hizmetler Bölümü’ne bağlı olarak, yabancı ülkeye entregasyon sorunları yaşayan kadınlara psikolojik danışmanlık sunmuştur. Bu sırada yine GLE Wien tarafından iki yıl süreli Varoluşçu Analiz ve Imago Yöntemi ile Çift Terapisi eğitimini tamamlayarak, psikoterapi formasyonunun çerçevesini yetişkinler ve çiftler olarak genişletmiştir.

2014 yılından beri Türkiye’de yetişkin ve çift terapisi alanında Psikoloji Çekmeköy Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmekte ve Varoluşçu Psikoterapi alanında uluslararası konferanslara, seminerlere ve süpervizyonlara katılmaktadır. Aynı zamanda İstanbul’daki Varoluşçu Psikoterapiler Derneği kurucu üyesidir.

Lale Tuncel

Uzman Klinik Psikolog, Bireysel Terapist

Uzm. Psk. Lale Tuncel lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde, bölüm birincisi olarak tamamladıktan sonra Doğuş Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu “Yaygın Anksiyete Bozukluğu: Kapsamlı Literatür Taraması ve Hipotetik bir Vaka İçin Tedavi Planı”dır. Eğitimleri sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikoz ve Nevroz Servislerinde, İstanbul Ünv. Cerrahpaşa Tıp Fak. Adli Tıp Enstitüsünde, Çapa Tıp Fak. Nöropsikoloji Laboratuvarında ve Marmara Ünv. Psikiyatri Kliniğinde stajlarını tamamlamıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Bilişsel Varoluş Terapisi ve Aile terapisi aldığı terapi eğitimlerindendir.

WISC-R Çocuklar için Zeka Testi, Çocuklar için Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Koppitz İnsan Çizimi Testi, Frostig Görsel Algı Testi, AGTE Gelişim Testi, Rorschach, MMPI Çok Yönlü Kişilik Testi uyguladığı değerlendirme ölçeklerindendir.

2011’de Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Ulusal Kongresinde “Birinci Basamakta Psikoterapi”, 2014 Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Uluslararası Kongresinde “Zor Hastayla Baş Etme ve Uygulamalı Nefes Egzersizi” ve Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresinde “Otizm ve El Tercihi” konulu sunumları yapmıştır. Huzurevlerindeki Yaşlıların Genel Psikolojik Durumu ve Toplumumuzda Huzurevlerine Bakış” başlıklı yazısı ise V.I.P. Etiler dergisinde yayımlanmıştır. Ayrıca SKY Turk 360 kanalındaki Sağlıklı Yaşam Programının canlı yayında konuğu olmuştur.

2006 yılında lisans eğitimini bitirdikten sonra İstanbul’da çeşitli tıp merkezlerinde, danışmanlık merkezlerinde bireysel terapi hizmeti vermiştir. Ayrıca özel bir kolejin anaokulunda öğrenci ve ailelere, özel bir huzurevinde de yaşlılara yönelik danışmanlık hizmeti vermiştir. Uzm. Psk. Lale Tuncel son olarak Psikoloji Çekmeköy Danışmanlık Merkezi’ni kurmuş olup bireysel terapi hizmetine burada devam etmektedir.

Depresyon, Öfke Kontrolü, Kişilik Bozuklukları, Panik Bozukluk, Sosyal Fobi, Yeme Bozuklukları ve Somataform Bozukluklar çalıştığı sorun alanlarından birkaçıdır.