Therapia Garden Psikoloji


  Tel : Çekmeköy Şube : 0 (538) 310 72 72
Ataşehir Şube : 0 (541) 310 72 72

Uzman Kadromuz

Uzm.Psk.Yusuf YAKUPOĞLU

Çocuk ve Ergen Teraisti

Lisans: Hacettepe Üniv. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Yüksek Lisans: Maltepe Üniv. Gelişim Psikolojisi
Doktora: İst. Arel Üniv. Klinik Psikoloji (Devam)

Yusuf Yakupoğlu, Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünü bitirdi (2005). Kariyerindeki ilk adımları, özel eğitime ihtiyacı olan çocuklar ve aileleriyle birlikte geçirdi. Daha sonra özel okullara yöneldi.

2011 de Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisinde ‘Babaların Bağlanma Stiline Göre Çocuklarda Benlik Algısının Değişimi’ konusunu inceleyerek uzmanlığını alan danışman, çocuğun ruhsal gelişiminde baba işlevi ve babanın rolleri üzerine çeşitli seminer ve çalışmalar yürütmektedir.

Çocuğun ruhsallığında annenin rolü ve işlevi üzerine grup çalışmaları yürüten uzman, çocuğun dili, oyun, babalık üzerine çeşitli makaleler yazmıştır.

2015 yılında Klinik Psikoloji alanında doktora çalışmalarına başlamıştır.

Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden (RPTD), psikopatoloji, TAT, CAT, Çocuk çizimlerinin psikanalitik değerlendirilmesi gibi kuramsal ve uygulama eğitimleri almıştır. Bağlanma, yetişkinde bağlanma, oyun terapisi, çözüm odaklı terapi, art therapy gibi eğitimler alan Danışman, kurumsal eğitim ve seminerler düzenleyerek kendi gelişimine de katkı sağlamaya devam etmektedir.

RPTD uzmanlarından 2008 yılından itibaren psikanalitik yönelimli vaka süpervizyonu almaktadır.

Çocuklar, ergenler, aileleri ve yetişkinlerle, danışmanlık çalışmalarını, psikodinamik, çözüm odaklı ve varoluşcu yaklaşımlarla sürdürmektedir.