Therapia Garden Psikoloji


  Telefon : 0 (538) 310 72 72

Uzman Kadromuz

Uzm.Psk.Ayşegül MORAL

Çocuk  & Ergen Terapisti

Uzman Klinik Psikolog Ayşegül Moral,  Bilkent Üniversitesi Psikoloji  Bölümünden onur derecesi ile mezun olmuştur. 2011-2013 yılları arasında Okan Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans programını “Ebeveyn Tutumlarının Çocukların Gelişim Süreçleri Üzerindeki Etkisi” konulu çalışma ile tamamlayarak “Uzman Psikolog” unvanını almıştır.

2010 yılından itibaren aktif olarak çocuk ve genç alanında çalışan Ayşegül Moral, çeşitli gönüllü çalışmaların içerisinde aile ve çocuklarla bir arada projeler yürütmüştür. Bu çalışmalar sürecinde özellikle Yaygın Gelişimsel Bozukluklar ve Öğrenme Güçlükleri yaşayan çocuklara yönelik eğitim programları düzenlemiş ve ailelere bilgilendirme seminerleri vermiştir. Aile ilişkileri ve çocuk gelişim süreçlerine yönelik pek çok konuda eğitim ve seminerlere katılmıştır. Oyun Terapileri Derneği tarafından verilen Oyun Terapisi Eğitimini ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini tamamlamış bulunmaktadır. DBE bünyesinde EMDR Derneği tarafından verilen EMDR I. Düzey eğitimini ve BRIEF LONDON işbirliği ile verilen Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapinin I. Düzey eğitimlerini almıştır. Bunlara ek olarak, 16 PF Kişilik ve Mesleki Yönlendirme Testi, Çocuklara yönelik Projektif Testler (Rorschach, CAT,TAT) ve WISC-R (Çocuklar için Zekâ Ölçeğini) uygulayıp yorumlayabilmektedir.

2010 yılından bu yana çeşitli merkezlerde 0-18 yaş arası çocuk ve ergenlerde özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik, duygusal sorunlar, travma, korku/ kaygı bozuklukları ve sınav kaygısı gibi konularda çalışmalarını sürdürmektedir. Bunun yanı sıra Moral, okul öncesi süreçlere yönelik ana okullara ve kreşlere danışmanlık vermektedir.

Uzmana Mesaj

Yükleniyor...