Therapia Garden Psikoloji - Çekmeköy


  Tel : Çekmeköy Şube : 0 (538) 310 72 72
Ataşehir Şube : 0 (541) 310 72 72

Uzman Kadromuz

Uzm. Psk. Nurdan Kozan ÇAKI

Ergen ve Yetişkin Terapisti, Yaşam Koçu

Nurdan Kozan Çakı lise eğitimini Özel Kültür Lisesi’nde birincilikle tamamladıktan sonra, kısmi burslu olarak Koç Üniversitesi’nde Psikoloji eğitimine basladi. Lisans eğitimi sırasında değişim öğrencisi olarak 6 ay boyunca Tilburg University/Hollanda’da eğitimini sürdürmüştür. Lisans eğitimi süresince Prof Dr Sami Gülgöz’ün araştırma projelerinde Asistan olarak çalışmış,’TEGEV’le işbirliği içerisinde ilkokullarda uygulanması planlanan sosyal sorumluluk projesi desteği’, ‘Duygu durumu ve otobiyoografik hafıza arasındaki ilişki’, ‘2-6 yaş arasındaki çocuklarda otobiyografik hafıza gelişimi’, ‘Üniversite öğrencileri için kariyer planlama envanter gelişimi’ konularında araştırmalarda görev almıştır. Lisans eğitimi sırasında Balıklı Rum Hastanesi, Amerikan Hastanesi ve Ekip Norma Razon’da staj yapmıştır.

Lisans eğitimini onur derecesiyle bölüm 4.sü olarak tamamlamasının ardından Yüksek Lisans eğitimine Amerika Columbia Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde başlamış, ardından Hollanda Leiden Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümüne geçiş yapmıştır. Yüksek  lisans eğitimi süresince Leiden Üniversitesi bünyesinde Hayat Koçluğu alanında süpervüzyon almış, staj yapmış ve üniversite öğrencilerine Koçluk yapmıştır. Yüksek lisans tezini ‘Depresyonda olan ve kaygı bozukluğu yaşayan hastalarda stresin hafıza üzerine etkileri’ konusunda yazmıştır.

Türkiye dönüşünün ardındana Amerikan Ekol Psikoloji’de stajyer Psikolog olarak çalışmış, bu dönemde bilişsel ve davranışsal teori ve klinik ortamda uygulanması ile ilgili süpervizyon ve eğitim almıştır. Lila Cocuk, Genç ve Aile‐Psikolojik Danışmanlık, Terapi ve Egitim Merkezi’nde gençler ve yetişkinlere yönelik bireysel psikoterapi ve danışmanlık hizmetlerini sürdürmüştür.

Uzmanlik alanlari
– 14 yaş ve üzeri gençlere ve yetişkinlere yönelik bireysel danışmanlık
– Depresyon ve kaygı bozuklukları
– Boşanma
– Kayıp‐yas
– Travma sonrası stres bozukluğu
– Agresyon ve öfke kontrolü
– Aile içi ve çiftler arası ilişki problemleri
– İletişim problemleri
– Ailevi problemler
– Duyguları ifade etmede güçlük
– Karar vermede güçlük
– Yetersizlik hisleri
– Özgüven, farkındalık ve kişisel gelişim
– Stres yönetimi
– Psikoloji temelli hayat koçluğu

Terapi Yaklasimi:
– Bilişsel Davranışsal ve Şema Terapi

Nurdan Kozan Çakı’nın katıldığı Eğitim ve Sertifika programları:
– Klinik İlk Görüşme & Terapi Becerileri (13 saat), CBT İstanbul, Eğitmen: Dr Emel Stroup
– Şema Terapi: Model ve Teknikler (40 saat) ve Borderline ve Narsistik Kişilik Bozukluklarında Şema Terapi Uygulamaları (16 saat), International Society of Schema Therapy, Eğitmen: Alp Karaosmanoğlu, Şubat‐Mayıs 2016
– İleri Derecede Mülakat Teknikleri, Scottwork, David Freedman, Haziran 2014
– Ödüllü Firmalardan Tüyolar, Peryon Akademi, Istanbul, Şubat 2013
– Aday Araştırma Teknikleri ve Müşteri Yönetim Becerileri, Dillistone Yönetici İşe Alım Danışmanlığı, Francesca Lahiguera, Londra, Nisan 2013
– Uygulamalı Mulakat Teknikleri Semineri, Peryon, Eylül 2013
– Bilişsel Davranışsal Terapi Teknikleri Süpervizyonu, Dr Başak Demiriz, 2011‐2012
– Bilişsel Davranışsal Terapi Semineri‐Dr. Judith S. Beck, İstanbul, 2007