Therapia Garden Psikoloji - Çekmeköy


  Tel : Çekmeköy Şube : 0 (538) 310 72 72
Ataşehir Şube : 0 (541) 310 72 72

Uzman Kadromuz

Uzm. Psk. Ezgi BOZKURT

Klinik Psikolog, Çocuk ve Ergen Terapisti, Oyun Terapisti

Lisans: Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji (Yüksek Onur Derecesi)

Yüksek Lisans: University of Sussex Klinik Psikoloji

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden Yüksek Onur derecesi ile mezun olmuş ve eğitiminin bir akademik dönemini Erasmus değişim programıyla İngiltere’deki University of Kent’te geçirmiştir. Yine İngiltere’deki University of Sussex’te Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek lisans tezinin konusu, farkındalık ve müzik terapilerinin farklı ruh halleri üzerine etkilerine yönelik araştırmasıdır.

Lisans eğitimi sırasında Amerikan Hastanesi’nde, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde ve NPİstanbul Nöropsikiyatri Hastanesi’nde staj yapmıştır.  İngiltere’de Brighton & Hove Impetus’ta ASpire projesi kapsamında otizmli ve Asperger sendromlu çocuk ve ergenler ile bireysel seanslar ve grup çalışmaları yürütmüştür. Mill View Hospital’da çocuk psikologu olarak, Sussex Partnership NHS Foundation Trust’ta depresyon ve demans hastalığı olan yetişkinler ile çalışmıştır. Ardından İstanbul’da 3 yıl boyunca özel bir ilkokulda psikolog olarak çocuklar ile duygusal, davranışsal ve bilişsel alanlarda çalışmış; ebeveynlere psikolojik danışmanlık vermiştir.

Nisan Psikolojik Danışmanlık Merkezi ile Family Enhancement and Play Therapy Center ortaklığıyla gerçekleştirilen “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitim ve süpervizyon programını tamamlamıştır. Prof. Dr. Hakan Türkçapar, Dr. Vahdet Görmez ve Prof. Dr. Paul Stalard tarafından gerçekleştirilen “Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimine devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği onaylı Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği – IV (WISC-IV) uygulayıcı sertifikasına sahiptir. Bunun yanı sıra Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi, CAT (Çocuklar için Algı Testi), Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Koppitz İnsan Çizim Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri gibi çocuklara yönelik birçok değerlendirme test ve envanterinin uygulayıcısıdır.

Türk Psikologlar Derneği ve British Psychological Society üyesidir. Ana dil düzeyinde İngilizce bilmekte ve İngilizce terapi uygulayabilmektedir. Merkezimizde çocuklar ile kaygı bozuklukları, takıntılar, davranış sorunları, depresyon, boşanma, kayıp, yas, öfke kontrolü, dikkat eksikliği ve öğrenme güçlüğü gibi alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.