Therapia Garden Psikoloji


  Tel : Çekmeköy Şube : 0 (538) 310 72 72
Ataşehir Şube : 0 (541) 310 72 72

Uzman Kadromuz

Uzm. Klinik Psk. Ayşegül Aydınoğlu UĞURLU

Klinik Psikolog Ayşegül Aydınoğlu Uğurlu, 2011 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden onur derecesiyle mezun olmuştur. 2014 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı “Yetişkinlikte Bağlanma ve Kaygı Semptomlarının Nörobiyolojik Mekanizması: Bilişsel Yanlılıkların ve Duygu Düzenlemenin Aracı Rolü” başlıklı tez çalışması ile yüksek onur derecesi alarak tamamlamıştır.
Lisans eğitimden mezun olduktan sonra, Parla Özel Eğitim Merkezi’nde gelişimsel zorluklar, öğrenme güçlüğü ve davranış problemi yaşayan çocuk ve ergenlerle çalışan Aydınoğlu, Yüksek Lisans eğitimi boyunca Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 2014-2018 yılları arasında Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Ergen Bölümü’nde görev almıştır. Ayrıca, 2016 yılı itibariyle Monomente Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Çocuklarda ve gençlerde yaşanan duygusal ve sosyal alanlardaki zorluklar, kaygı, korku, öfke kontrolünde yaşanan güçlükler, zorbalık, travma, akademik zorluklar, boşanma, tuvalet eğitimi ve uyku gibi gelişimsel konuların takibi, dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik, özel öğrenme güçlüğü ve performans geliştirme çalışma alanları arasında yer almaktadır.

Uğurlu, mesleki yaşamında Yrd. Doç. Dr. Elif Akdağ Göcek tarafından verilen Oyun Terapisi, Doç. Dr. Serap Özer tarafından verilen Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi, Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen EMDR I. Düzey Eğitimi, Reyhana-Meer Seedat tarafından verilen Danışan Merkezli Oyun Terapisi, Gelişimsel Temas Terapisi, Filial Terapi, Çocuklarla Oyun Terapisi ve EMDR, Dışavurumcu Oyun Terapisi (Kum Tepsisi Terapisi, Kukla Terapisi ve Sanat Terapisi), Brief London iş birliği ile verilen Çocuk ve Gençlerle Çözüm Odaklı Koçluk, Ümran Korkmazlar tarafından verilen Çocuk ve Ergenlerle EMDR I. Düzey, Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen WÇZÖ-IV (Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV) Eğitimi, Saaro Salo tarafından verilen 1. Seviye Theraplay ve 2. Seviye Theraplay eğitimlerine katılmıştır.

Konuşma Başlat
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba !
Size nasıl yardımcı olabilirim?